Ekipi i UNIQA-s në Ligën e Biznesit të Futbollit mori vendin e dytë

Makedonski Telekom 2-2 (1-1) (pen.9-8) UNIQA

Makedonski Telekom: Mihajlo Lazarevski 11 ‘, Dushko Simonovski 29’

UNIQA: Arben Nuhiu 16 ‘, Lulzim Kashtnjeva 27’

Në pjesën e parë, finalja i  justifikoi të gjitha epitet e fjalës finale. U luajt mjaft fort dhe ashpër në një frymë të ndershme nga të dyja anët. Pjesa e parë përfundoi me rezultatin e merituar 1-1, sepse asnjë prej dy skuadrave nuk i lejoi kundërshtarit të luante më mirë. Në pjesën e dytë, ekipi i UNIQA shënoi gol në 5 minutat e para të ndeshjes dhe krijoi një avantazh të madh psikologjik ndaj kundërshtarit. Por jo për kohë të gjatë. Ekipi i Makedonski Telekom përmes Dushko Simonovski shënoi gol dhe u kthye plotësisht në lojë. Në pjesën e mëtejshme të lojës u luajt në mënyrë të barabartë deri në fund kur ekipet luajtën me penallti. Ekipi i Makedonski Telekom me më shumë nerva hyri në vijën e finishit dhe me shumë meritë fitoi kupën e kampionatit. Me penallti 9-8.

http://biznisliga.org/

Facebook
Twitter
LinkedIn