Крводарителска акција 1ви Ноември

На 1ви Ноември, по повод Меѓународниот ден на осигурувањето, УНИКА А.Д. ја организираше својата втора крводарителска акција во просториите на Генералната Дирекција. Вработените на УНИКА по втор пат ја покажаа својата хумана страна. Ова се дел од сликите од акцијата за дарување на крв:

Денови на финансиска едукација

Во првата недела во Мај, во Градскиот парк во Скопје по повод “Ден на финансиска едукација” тимот на УНИКА А.Д. беше во непосредна интеракција со граѓаните и нудеше бесплатни совети за инвестирање во иднината и осигурувањето. Ова се дел од сликите од настанот:

Летај Песно

На 21 април во Македонскиот народен театар во Скопје се одржи гала концерт на врвни млади музичари кои на присутните им подарија моменти на уживање со мелодиите на едни од најпознатите светски музички дела подготвени за камерен оркестар, од страна младиот уметник Вејчеслав Поповски, а интерпретирани во едно ново издание, обоено со фантазијата на млади уметници […]

Авицена женска трка

На 9ти Април, во Градскиот Парк во Скопје, во организација на Сојуз на Спортови на Скопје, а под покровителство на Град Скопје како дел од промотивните трки на Скопскиот Маратон, се одржи 5-тата АВИЦЕНА ЖЕНСКА ТРКА. Четири силни жени од тимот на УНИКА А.Д. ја истрчаа Авицена Женската трка во име на женското здравје! Ова […]

Крводарителска акција 8ми март

На 08.03.2017 година, во просториите на Генералната Дирекција на Уника А.Д. Скопје се одржа крводарителска акција, каде што вработените на УНИКА и УНИКА ЛАЈФ ја изразија нивната хуманост и солидарност преку дарување на крв. Повеќето од жените вработени во компанијата даруваа крв токму по повод денот на жената. Ова се дел од вработените од тимот […]

Будење

На 2 април во „Јавна соба“ во 12 часот напладне премиерно беше отворена изложбата на фотографии со илустрации, „Будење“, посветена на децата со Даунов синдром и ретки болести. 2 април е Меѓународен ден за борба против аутизмот, ден кој нè потсетува дека околку нас има лица кои не смееме да ги заборавиме и лишиме од […]

Меѓународен ракометен турнир Струга 2013

Меѓународниот ракометен турнир Струга како еден од најдолговечните и најквалитетни ракометни турнири во овој дел на Европа, оваа година беше подражан и од UNIQA осигурување. Градот Струга претставува вистински расадник на познати ракометни имиња, кои направија успешни меѓународни кариери и го носат дресот на македонската репрезентација: Наумче и Златко Мојсовски, Ацо Јоновски, Велко и Никола […]

Тимот на UNIQA во Фудбалската бизнис лига го освои второто место

Македонски Телеком 2-2(1-1) (пен. 9-8) UNIQA Македонски Телеком: Михајло Лазаревски 11’, Душко Симоновски 29’ UNIQA: Арбен Нухиу 16’, Љуљзим Каштањева 27’ Во првото полувреме финалето ги оправда сите епитети на зборот финале. Се играше доста цврсто и машки во фер плеј духот на двете страни. Полуремето заврши со 1-1 заслужено, бидејќи ниту една од двете […]

Семинари за осигурување

Семинарот беше еднодневен и целта беше да се утврдат и усовршат продажните техники кај вработените преку презентација и отворена дискусија за неколку актуелни производи на компанијата: Пакет Дом и Среќа – осигурување на ненаселени објекти вон градски подрачја; Пакет Дом и Сигурност – осигурување на домаќинства, станови и куќи; Каско осигурување со вграден ГПС уред […]