Наградна игра на полувреме RK Vardar-Rhein Neckar

На 6ти Октомври, на полувремето на мечот помеѓу RK Vardar- Rhein Neckar се одржи игра во која учествуваа петмина навивачи од публиката кои пред почетокот на мечот ги фатија петте топки фрлени во публика од страна на играчите на RK Vardar. Уника Осигурување, како премиум спонзор на EHF Лигата на шампиони доделуваше награди за сите […]